O mnie – Monika Mucha

O mnie...

O mnie

Poznaj moją historię

Punktem przełomowym w moim życiu stał się kryzys w moim małżeństwie. Trudne chwile okazały się dla mnie dźwignią do przyspieszonego i intensywnego rozwoju. Przez wiele lat czułam, że żyję w klatce ograniczeń i wbrew sobie.

Wtedy też po 10 latach pracy w w środowisku biznesowym rozpoczęłam studia coachingowe, kursy psychologiczne oraz szkolenia trenerskie i terapeutyczne. Po latach zdobywania wiedzy, nastawionej na rozwiązanie własnych problemów, po uwolnieniu wielu blokad zrozumiałam, że moją misją jest praca z relacjami i pomaganie Kobietom właśnie w tym obszarze.

Z przestraszonej dziewczynki

Z przestraszonej dziewczynki o niskim poczuciu własnej wartości, która uważała, że nie zasługuje na miłość w życiu, która żyła w trybie bycia ofiarą; z dziewczyny, która powielała niewspierające wzorce współuzależnienia emocjonalnego w związku i nie umiała zobaczyć swoich błędów i współodpowiedzialności…

… dzięki pracy nad sobą, wzięciu odpowiedzialności za swoje życie i umiejętności proszenia o pomoc…

…stałam się kobietą, która kocha i szanuje swoją wartość, unikalność i wyjątkowość.

Dziś czuję, że żyję w zgodzie ze sobą i na własnych zasadach.

Teraz pokazuję innym Kobietom, jak dokonać podobnej zmiany we własnym życiu. Pomagam im wejść w nowy etap życia z odwagą i lekkością. Wspieram też osoby, które napotkały wyzwania w swoich relacjach.

Wiem już, że aby w procesie przemiany pomagać innym autentycznie, sama musiałam przez tę drogę przejść. To, co było moją słabością, dzięki wewnętrznej pracy nad sobą, stało się moją mocą i talentem, a później przerodziło się w misję płynącą prosto z serca. Lubię myśleć, że to tak jak ze złamaną kością: w miejscu złamania jest zawsze najmocniejsza.

Moje kwalifikacje

Jestem certyfikowanym Coachem, trenerem rozwoju osobistego, praktykiem metod terapeutycznych.

W procesie zmiany korzystam z osiągnięć coachingu transformacyjnego i następujących terapii: Integracji Świadomości, Gestalt, poznawczo-behawioralnej, ustawień terapeutycznych, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, terapii wewnętrznej rodziny. Inspirowanie się różnymi podejściami i wykorzystywanie ich potencjału, stanowi dla mnie podstawę efektywnej pracy z klientkami.

Współpraca

Dlaczego warto ze mną pracować?

Moją praktykę buduję i opieram na wiedzy,
umiejętnościach, osobistym doświadczeniu,
wysokiej samoświadomości i intuicji.

To co mnie wyróżnia:

Odpowiednie przygotowanie i kwalifikacje

Jestem certyfikowanym coachem, trenerem rozwoju osobistego, praktykiem metod terapeutycznych. W swojej pracy wykorzystuję i łączę narzędzia z coachingu, trenerstwa i terapii. Opracowałam autorską metodę: dynamiczny, intensywny program coachingowo-terapeutyczny, umożliwiający trwałą zmianę i stanowiący alternatywę dla tradycyjnej terapii.

Osobiste doświadczenie

W mojej praktyce spotykam się z problemami, których sama doświadczyłam i z których wyszłam obronną ręką: bardziej świadoma, mocniejsza i kobieca. Dzięki temu wiem, przez co przechodzisz i jak pomóc Ci wyjść z kryzysu, w jakim się znalazłaś.

Pewność i poufność

Na sesjach dotykamy Twoich osobistych problemów, dlatego podstawą naszej współpracy jest dyskrecja. Twoja tożsamość oraz inne informacje, którymi się ze mną dzielisz, są objęte poufnością z mojej strony.

To co mnie wyróżnia

Jak widzisz, wszystko w moim życiu złożyło się w sensowną całość: wiedza specjalistyczna, pasja i osobiste doświadczenie stały się źródłem mojej mocy.

Dzięki nim oferuję Ci profesjonalną pomoc i wsparcie.

Aby jak najlepiej pomagać Tobie i innym, swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Stale też podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach.

Przestrzegam zasad kodeksu etycznego ICF.

Wszystko po to, abyśmy obie miały pewność, że jesteś w najlepszych rękach.

Co jeszcze chciałabym Ci o sobie powiedzieć?

Jestem ciepłą i empatyczną osobą. W pracę z drugim człowiekiem zawsze wkładam serce, co ogromnie pomaga w budowaniu partnerskiej, opartej na zaufaniu, relacji 1:1. W atmosferze otwartości i szacunku rozpoznaję niewspierające wzorce, które Cię blokują.

Mam w sobie dużo odwagi i determinacji. Jako zodiakalny koziorożec zawsze, prędzej czy później, konfrontuję się z tym, czego się boję. Ważne jest dla mnie życie w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami.

Autentyczność jest największym magnesem, który mnie przyciąga. Inspiruje mnie unikalność i wyjątkowość każdego człowieka. Kocham patrzeć na rzeczy głębiej, posiadam umiejętność analizowania danej sytuacji z różnych perspektyw. Dzięki Temu pokażę Ci różne możliwości rozwiązania Twoich problemów. Jestem generatorem optymizmu i dobrej energii, którą chętnie dzielę się z innymi.

Odkąd pamiętam, ciekawił i fascynował mnie drugi człowiek: jego emocje, reakcje, motywy, działania. Od zawsze interesowałam się psychologią, rozwojem osobistym, funkcjonowaniem mózgu, podświadomością.

Uwielbiam towarzyszyć Kobietom w odkrywaniu ich odwagi, talentów, a także w zmianie postrzegania ważnych dla nich kwestii. Inspiruję i zachęcam je do przeobrażenia każdego ważnego dla nich obszaru życia, w którym nie czują się spełnione i szczęśliwe. Zależy mi na tym, by zaczęły żyć w zgodzie ze swoimi wartościami, a ich codzienność przepełniona była lekkością, radością i wolnością emocjonalną.

Moją intencją jest poprawa jakości Twojego życia, poprzez pomoc w odkrywaniu i przepracowaniu nieuświadomionych wewnętrznych blokad, jakie uniemożliwiają Ci życie w szczęściu i radości, w odwadze i lekkości.

A prywatnie: energetyzuje i zasila mnie natura, kocham zapach cynamonu, pomarańczy, piżma, chili.

Jestem kibicującą mamą cudownej córki, pasjonatką rozwoju osobistego, miłośniczką kobiecości i elegancji, maniaczką zdrowego jedzenia, oraz wielbicielką tańca i rękodzieła.